Jak właściwie ustawić kamerę do pomiaru temperatury?

Urządzenia do pomiaru temperatury cieszą się rosnącym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach wybór urządzeń jest o wiele większy, nić jeszcze kilka lat temu. Na specjalną uwagę zasługują zaawansowane kamery termowizyjne, dzięki której w tym samym czasie można wykonać pomiar na dużej grupie osób. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę w przypadku miejsc użyteczności publicznej. Priorytetem jest nie tylko to, aby wybrać odpowiedni model, ale również prawidłowo go ustawić.

Brak przesłon

Urządzenia do pomiaru temperatury (https://www.unicard.pl/urzadzenia-do-pomiaru-temperatury) nie mogą znajdować się za przesłonami. Należy więc zadbać o to, aby kamera nie znajdowała się za powierzchnią szklaną np. szybą. W takiej sytuacji wymiar pomiaru mógłby być niedokładny.

Oprócz tego istotne jest to, aby kamera nie była skierowana na szklane oraz lustrzane powierzchnie. Samodzielne ustawienie sprzętu nie zawsze jest łatwe. Właśnie dlatego warto jest wziąć pod uwagę skorzystanie z usług fachowców.

Stabilne warunki otoczenia

Termowizyjne urządzenia do pomiaru temperatury sprawdzają się jedynie wewnątrz budynków. Nie należy więc stosować ich na zewnątrz, ponieważ ryzyko zaistnienia błędów pomiarowych jest zbyt duże. Szczególnym zagrożeniem są wahania temperatury otoczenia. Z tego powodu nie zaleca się montażu sprzętu w okolicy np. drzwi wejściowych, gdzie często odnotowuje się zimne oraz ciepłe nadmuchy.

Im stabilniejsze warunki otoczenia, tym wyższa dokładność pomiarowa. Nie można jednak zapomnieć o tym, że kamera wymaga regularnej kalibracji w wyspecjalizowanym serwisie.