Jakie krzesło laboratoryjne warto wybrać do pracowni?

Meble laboratoryjne odgrywają bardzo ważną rolę w każdej profesjonalnej pracowni, dlatego też warto poświęcić nieco czasu na ich wyborze. Producenci cały czas prześcigają się w nowinkach technologicznych, dlatego też co roku dostępne są coraz lepsze meble.

Ergonomiczne krzesła laboratoryjne

Przy stole laboratoryjnym spędza się nawet kilkanaście godzin dziennie, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządne krzesło laboratoryjne. Bardzo wiele prac laboratoryjnych wymaga olbrzymiego skupienia i dużej dokładności. Przy pracy siedzącej niezbędne jest oczywiście wygodne i ergonomiczne krzesło. Meble do laboratorium nieco różnią się od tradycyjnych mebli. Jeżeli chodzi o krzesła, to przeważnie nie posiadają one oparcia na ręce. Wynika to oczywiście z tego, że elementy te mogą w mniejszym lub większym stopniu przeszkadzać przy pracy laboratoryjnej.

Na co zwrócić uwagę?

Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą popularne krzesła obrotowe, które posiadają opcję zmiany wysokości. Dzięki specjalnemu mechanizmowi w kilka sekund można ustawić idealną wysokość krzesła laboratoryjnego. Tego typu dodatek przyda się przede wszystkim wtedy, gdy z jednego krzesła korzystać będzie kilka osób. Warto postawić na modele, które umożliwiają zmianę kąta odchylenia oparcia oraz jego głębokości. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to warto postawić na antypoślizgowe krzesło laboratoryjne.

Na jaki materiał postawić?

Krzesła laboratoryjne powinny być wykonane z materiałów, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Warto rozejrzeć się za meblami laboratoryjnymi, które wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i na działanie kwasów oraz zasad. W ostatnim czasie bardzo modne są nie tylko krzesła, ale również hokery i taborety laboratoryjne. Do krzeseł warto dokupić również preparaty, dzięki którym będzie można je łatwo utrzymać w idealnej czystości. Warto postawić na materiały, które zagwarantują nie tylko elastyczność pracy, ale również dużą wygodę. Krzesła powinny być tak zaprojektowane, aby można było utrzymać prawidłową postawę ciała nawet przez kilka godzin.