Jakie szkło laboratoryjne wybrać?

Praca z chemikaliami wymaga oczywiście użycia wysokiej jakości szkła laboratoryjnego, dlatego też warto postawić na solidne i niezawodne rozwiązania, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie szkło laboratoryjne warto postawić w pierwszej kolejności i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Czym wyróżnia się wysokiej jakości szkło laboratoryjne?

Laboratoryjne szkło koniecznie musi wyróżniać się dużą odpornością na ciepło i różnorodne odczynniki chemiczne. Pamiętać należy o tym, że nawet najlepsze szkło nie jest odporne na gwałtowne skoki i zmiany temperatury, dlatego też należy je odpowiednio chronić. Warto zwrócić uwagę także na to, czy szkło nie jest porysowane. Jeżeli korzysta się z lekko uszkodzonych akcesoriów laboratoryjnych, to podczas ogrzewania może ono niestety pęknąć. Przed każdą reakcją należy dokładnie wyczyścić i wysuszyć szkło.

Co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość producentów oferuje szkło laboratoryjne, które w całości wykonane jest ze szkła boraksowego albo popularnego szkła kwarcowego. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście postawienie na produkty od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dobrą opinią.

Szkło laboratoryjne tylko w sklepie Danlab.pl