Stacja higieny – niezbędny element zakładów produkcyjnych

Pandemia sprawiła, że coraz bardziej pilnuje się zasad higieny. Wiele zakładów, zamiast stosować ręczną dezynfekcję, decyduje się na instalację śluzy czyszczącej. Jak działa takie urządzenie?

Automat do higieny?

Okazuje się, że technologia znacznie ułatwia przeprowadzanie czynności czyszczących i jednocześnie pozwala zaoszczędzić na środkach dezynfekujących. Śluza czystości to urządzenie ze stanowiskiem dezynfekującym podeszwy obuwia oraz dłonie. Wykonuje natrysk środka antybakteryjnego i pozwala przejść dalej. Stoi w miejscu rozgraniczającym dwie strefy w zakładzie pracy – część socjalną i produkcyjną.

Śluza higieniczna – ułatwienie dla pracowników

Warto zaznaczyć, że instalacja stacji dezynfekującej w firmie zapewnia nie tylko czystość i higienę na miejscu pracy, ale również znacznie wpływa na komfort wykonywania obowiązków pracowniczych. Sprawdza się szczególnie w zakładach, które zatrudniają sporą liczbę osób do pracy na produkcji. Dzięki korzystaniu ze śluzy sanitarnej zmniejsza się ryzyko powstawania kolejek przed rozpoczęciem zmiany- dezynfekcja przebiega w kilka sekund. Aparatura pilnuje też, by każda osoba wchodząca w strefę wymagającej szczególnej czystości, wykonała sterylizację. Śluza sanitarna nie pozwala wejść do pomieszczenia bez uprzedniego dokonania koniecznych czynności- pominięcie ich sprawi, że blokada bramki nie otworzy się.

Wyposażenie firmy w śluzę sanitarną to wielość korzyści w trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i komfort w miejscu pracy. Są to wartości, o które zawsze warto dbać.