Rodzaje blatów z żywicy

Nie da się ukryć, że trendy w kuchennych meblach oraz blatach dość często ulegają zmianom. Zazwyczaj konsumenci wybierali szkło, marmur, granit czy drewno. Jednak w obecnych czasach coraz bardziej popularna staje się żywica epoksydowa. To niezwykłe tworzywo daje wiele możliwości tworzenia oryginalnych zestawień kolorystycznych. Ponadto posiada wiele zalet, które powodują, że warto je zastosować w kuchni.

Rodzaje blatów z żywicy


Współczesny rynek oferuje blaty wykonane bez powierzchni nośnej bądź blaty wyprodukowane w całości z żywicy epoksydowej. Na ten rodzaj blatów wylewamy żywice nie na żadne podłoże, tylko wlewamy ją bezpośrednio do formy. W ten sposób uzyskujemy gotowy produkt w postaci zestalonego monolitu epoksydowego.

Z kolei w przypadku blatów wykonanych z powierzchni nośnej żywicę wylewa się na przygotowaną powierzchnię. W poszukiwaniu inspirujących pomysłów wiele wykonawców wypełnia całe dioramy, tym samym tworząc interesujące produkty koncepcyjne. Na rynku występuje także blat z żywicy połączony z innym materiałem. Zazwyczaj znajduje on zastosowanie, gdy postawa wypełniona żywicą nie jest całym towarem, ale dopełniona surowcami epoksydowymi.

Żywica epoksydowa do powlekania drewna


Dwuskładnikową żywicę można wykorzystywać z powodzeniem w meblarstwie. Otóż stół wytworzony z drewna oraz jednocześnie pokryty żywicą epoksydowej uzyska wysoki połysk, jak również wykaże odporność na uderzenia oraz wilgoć. Ponadto przezroczysta powłoka nie zakryje naturalnego rysunku słojów. Tak więc warto zawsze blaty z żywicy połączyć z drewnem.