Poduszka ortopedyczna do siedzenia z otworem

Niektórzy odczuwają w dolnych partiach ciała szczególny dyskomfort, a nawet ból, kiedy siedzą. Do tego grona zaliczają się kobiety w zaawansowanej ciąży i po porodzie, osoby posiadające hemoroidy oraz ludzie po niektórych zabiegach chirurgicznych. Przy tym utrzymywanie pozycji leżącej przez cały czas bywa dla nich zbyt uciążliwe. Utrudnia im wręcz normalne funkcjonowanie. Warto zdać sobie sprawę, że problem da się rozwiązać w bardzo prosty sposób.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia po porodzie lub operacji

Posiada owalny lub okrągły kształt pierścienia z charakterystycznym otworem w części centralnej. Została zaprojektowana tak, aby umożliwić zajęcie wygodnej pozycji bez narażania miejsc wrażliwych na bolesny ucisk. Owale dedykowane są szczególnie osobom szczupłym o drobnej budowie. Bardziej uniwersalne okręgi, mogą być z powodzeniem używane przez ludzi krępych, o podwyższonej masie ciała.

Produkt tego typu służy nie tylko do siedzenia w jednym miejscu przez dłuższy czas. Nadaje się również do stosowania w toalecie. Jest kompatybilny z większością krzeseł toaletowych.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Ważna jest przede wszystkim jakość. Należy wybrać artykuł uznanej marki, która specjalizuje się w produkcji poduszek ortopedycznych do siedzenia – www.megamedic.pl. Rzeczą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest materiał wykonania. Powinna to być pianka poliuretanowa. Jest ona ekologiczna i hipoalergiczna. Odporna na odkształcenia czy deformacje.

Prócz samej poduszki w zestawie powinna znajdować się także poszewka, wykonana z jak najdelikatniejszego materiału np. frotte. To bardzo ważne, aby zapobiegać wszelkim urazom skóry, otarciom, odleżynom czy odparzeniom. Produkt musi przecież umożliwiać swobodne zasiadanie na nim również osłoniętym ciałem. Poduszka dla osób z hemoroidami powinna mieć dokładnie te same cechy.