Okap laboratoryjny – dygestorium laboratoryjne

dygestorium laboratoryjne

Dygestorium laboratoryjne lub okap wyciągowy to urządzenie wentylacyjne zaprojektowane w celu ograniczenia narażenia na niebezpieczne lub toksyczne opary, opary lub pyły. Powietrze jest zasysane z pomieszczenia laboratoryjnego do wyciągu, a następnie rozpraszane do atmosfery.

Bezkanałowe okapy wyciągowe wentylują i usuwają opary chemiczne za pomocą filtrów z węglem aktywnym, umożliwiając bezpieczne odprowadzanie spalin w pomieszczeniach. Filtry HEPA / ULPA zapewniają czyste i wolne od cząstek środowisko. Wyciągi kanałowe posiadają wentylację na zewnątrz, co zapewnia najlepszą ochronę użytkownika, głównie przed oparami niebezpiecznymi chemicznie. Okapy laboratoryjne są wykonywane z różnych materiałów spełniających wymagania dotyczące odporności chemicznej, kontroli statycznej i czystości.

Okapy laboratoryjne, okapy wyciągowe

Okapy bezkanałowe – przenośne

dygestorium laboratoryjne

Obudowy z filtrem węglowym i HEPA, znane również jako okapy z filtrem, to bezkanałowe obudowy laboratoryjne, które usuwają niebezpieczne opary, opary i cząstki z laboratorium. Brak kosztów instalacji, ponieważ nie są wymagane żadne kanały. Te bezkanałowe okapy są dostępne w szerokościach 24 ″, 32 ″, 48 ″, 60 ″, 72 ″ i 96 ″. Mogą być używane do usuwania oparów chemicznych, pyłu i cząstek stałych, obsługi proszku farmaceutycznego, kontroli rozpuszczalników lub oparów kwasu.

Okapy kanałowe – duży prześwit

Okapy laboratoryjne o dużej prześwicie (często nazywane okapami kanałowymi lub chemicznymi) dostępne od 18 do 72 ″ szerokości, w tym taca na chemikalia / polipropylenowa powierzchnia robocza, idealne do zastosowań wymagających zewnętrznych kanałów wyciągowych i wymagających pełnej widoczności oparów wnętrze kaptura.