Co należy wiedzieć o poduszkach ortopedycznych?

poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna to specjalnie wyprofilowana poduszka, która zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Inną jej nazwą jest poduszka rehabilitacyjna. Na rynku można znaleźć tego rodzaju produkty o różnym przeznaczeniu, także do siedzenia. Wybranie odpowiedniej poduszki jest istotną kwestią, od której w dużym stopniu zależy zdrowie użytkownika. Co więcej, wybór jest duży dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakupienie konkretnego modelu, warto przemyśleć wybór oraz kilka kwestii.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia – jak wybrać?

Istotną kwestią jest przede wszystkim to, aby wybierać poduszki rehabilitacyjne z zaufanych miejsc, takich jak ten sklep medyczny. Najlepiej zdecydować się na model dostępny w sklepie z produktami medycznymi lub ortopedycznymi. Dzięki temu można mieć gwarancję, że zakupiony produkt jest wysokiej jakości i ma odpowiednie certyfikaty oraz atesty. Co więcej, w sklepie medycznym istnieje możliwość zapytania sprzedawcy o dany produkt oraz dopytanie, czy jest on odpowiedni w naszym przypadku. Warto mieć na uwadze nie tylko własne preferencje, ale także zalecenia lekarza fizjoterapeuty.

Zalety z korzystania z poduszki rehabilitacyjnej do siedzenia

poduszka ortopedyczna

Po pierwsze, dzięki regularnemu korzystaniu z poduszki ortopedycznej można z powodzeniem wzmocnić mięśnie grzbietu i brzucha. Co więcej, stosowanie poduszki ortopedycznej podczas siedzenia na przykład przy biurku pozwana na delikatne stymulowanie ruchu krążków międzykręgowych zmniejszających ucisk na rdzeń kręgowy. Co więcej, siedzenie na poduszce pozwala na zapobiegnięcie nienaturalnym wygięciom kręgosłupa, a nawet jego przeciążeniu. Należy dodać, iż poduszki ortopedyczne przeznaczone do siedzenia można dostać w kształcie półksiężyca lub koła. Niektóre z nich mają także specjalne gumowe wypustki przydane podczas ćwiczeń, np. poduszka ortopedyczna, poduszka ortopedyczna do siedzenia, poduszka rehabilitacyjna