Dlaczego warto korzystać z materaców rehabilitacyjnych?

materac_wstech

Jak sama nazwa wskazuje służą one rehabilitacji i wspomaganiu powrotu do zdrowia. Jednak korzystać z nich mogą również osoby, którym zależy na lepszej jakości śnie. Odpowiednio dobrany materac rehabilitacyjny nie obciąża kręgosłupa, dzięki czemu lepiej się wysypiamy. Ponadto są antyalergiczne, łatwe czyszczeniu oraz poprawiają krążenie krwi. 

Czym różni się materac rehabilitacyjny od zwykłego?

Podstawową różnicą jest twardość. Tradycyjne materace często są bardzo miękkie, przez co kręgosłup nie jest prosty, a przekrzywiony podczas snu. Za kręgosłupem idą oczywiście mięśnie – one również są w złej pozycji, co może powodować bóle oraz wady postawy.  Materac rehabilitacyjny jest, więc sztywniejszy, twardszy oraz dopasowujący się do kształtu ciała, przez co wypoczynek jest dużo zdrowszy dla całego ciała.

Rodzaje materacy rehabilitacyjnych

Pierwszą kategorią są materace termo elastyczne. Przeważnie składają się z dwóch warstw – pianki termo elastycznej oraz sprężyn/pianki wysoko elastycznej. Cechą tego rozwiązania jest uginanie się pod wpływem ciężaru ciała. Zmniejszają ryzyko pojawienia się odleżyn, dzięki swojej gofrowanej strukturze.

Materace lateksowe np. takie: https://www.orteo.pl/maty-i-materace, są drugą najpopularniejszą kategorią. Produkowane są z połączeń lateksu lub jednego rodzaju lateksu syntetycznego. Są one nieco droższe od rozwiązanie termo elastycznego, jednak cechują się wysoką elastycznością oraz sprężystością. Dostępne są tańsze alternatywy – dolna część materaca wykończona jest pianką, natomiast górna lateksem.