Szczoteczki soniczne – technologia dźwiękowa dla higienicznie czystych zębów

szczoteczka soniczna do zębów

Szczoteczki soniczne do zębów to rodzaj szczoteczek elektrycznych, które cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów i są rekomendowane przez stomatologów na całym świecie. Ich działanie opiera się na wyspecjalizowanej technologii dźwiękowej oraz wysokiej częstotliwości drgań. Szczoteczka soniczna wykonuje prawie dwukrotnie więcej ruchów na minutę niż klasyczna szczoteczka elektryczna, dzięki czemu rozprawia się bezwzględnie z przebarwieniami i bakteriami oraz dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Ruchy wymiatająco-pulsujące zapewniają, że szczoteczki są w pełni bezpieczne dla dziąseł i szkliwa.

Szczoteczka soniczna do zębów – działanie

Szczoteczki soniczne od wielu lat zyskują na popularności zarówno wśród klientów, stomatologów jak i dentystów. W Polsce są one jednymi z najlepszych dostępnych szczoteczek elektrycznych a ich modele i funkcje są ciągle udoskonalane. Na rynku pierwsze szczoteczki pojawiły się już w latach dziewięćdziesiątych i od razu spotkały się z aprobatą wielu organizacji zdrowia. Na czym więc polega fenomen technologii dźwiękowej szczoteczek sonicznych? Czym różnią się one od klasycznych szczotek elektrycznych?

Szczotki soniczne a szczoteczki elektryczne

szczoteczka soniczna do zębów

Dzięki wykorzystaniu technologii dźwiękowej, szczoteczka soniczna jest w stanie wykonać dziesiątki tysięcy ruchów już w ciągu jednej minuty. Dzieje się to za sprawą fal dźwiękowych, które wzbudzają we włosiu szczoteczki intensywne drgania na boki i ułatwiają usuwanie brudu nawet z najtrudniej dostępnych miejsc oraz przestrzeni między poszczególnymi zębami.

Regularne i sukcesywne używanie szczoteczek sonicznych do zębów ze sprawdzonych firm, tj. MegaMedic nie tylko zapobiega wielu chorobom jamy ustnej, takim jak próchnica oraz tworzeniu się na zębach kamienia i przebarwień, ale także pozwala mieć pewność, że zęby są bardzo dokładnie wyczyszczone. Dodatkowo takie szczotki nie powodują podrażnień dziąseł oraz ścierania szkliwa.