Termometr laboratoryjny cyfrowy – do czego służy?

termometr laboratoryjny

Sprzęt laboratoryjny służy pomocą podczas wykonywania wielu specjalistycznych badań. Tego rodzaju akcesoria mają różne przeznaczenie, a są to najczęściej urządzenia zaprojektowane do konkretnych prac. Precyzja badań laboratoryjnych wymaga, by posługiwać się tylko produktami najwyższej jakości. Dotyczy to również termometrów laboratoryjnych.

Po co są termometry laboratoryjne?

Termometr laboratoryjny przede wszystkim umożliwia sprawne zmierzenie temperatur sięgających nawet do -1200 st. Celsjusza. Taki sprzęt jest więc przeznaczony szczególnie do działania w trudnych warunkach. Powinien być trwały i wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Termometry laboratoryjne zwykle są też wodoszczelne, odporne na zabrudzenia i dopasowane nawet do bardzo wąskich naczyń.

Termometr laboratoryjny jest wykorzystywany między innymi do pracy w:

termometr laboratoryjny
  • branży farmaceutycznej,
  • laboratoriach badawczych,
  • branży spożywczej,
  • branży przemysłowej.

Cechy cyfrowego termometru laboratoryjnego

Termometry cyfrowe to przede wszystkim urządzenia elektroniczne. Są wyposażone w specjalne czujniki, które w krótkim czasie mogą wykryć temperaturę. Najlepsze modele powinny posiadać wbudowaną sondę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz metalowy kabel. Warto też wybrać termometr laboratoryjny, który ma funkcję automatycznej kalibracji czujników.

Co ważne, elektroniczne termometry laboratoryjne nie stłuką się jak te szklane, więc są bardziej bezpieczne w użytkowaniu. Dobry termometr cyfrowy powinien też być kompaktowy. Dzięki temu bowiem będzie można go zastosować do badań wymagających korzystania z nawet bardzo wąskich naczyń.