Jak działa inhalator?

inhalator

Inhalator to specyficzne urządzenie, które służy do podawania lekarstw w formie aerozolu. Z inhalacji korzystają pacjenci w różnym wieku, którzy borykają się ze schorzeniami układu oddechowego, astmą czy chorobą płuc i oskrzeli. Jaki model inhalatora wybrać? Jak działa taki sprzęt? Czym się cechuje?

Inhalator dla dzieci i dla dorosłych

Okazuje się, że leczenie wziewne jest popularną i skuteczną metodą stosowaną u pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego. Podczas inhalacji osoba chora wdycha preparat leczniczy pod postacią roztworu leków, aerozolu lun par wód mineralnych. Ogromną zaletą jest fakt, że czynna substancja działa bezpośrednio w układzie oddechowym, co zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, jakie mają miejsce podczas przyjmowanych doustnie lekarstw. Co ciekawe, taki lek działa szybciej i nie musimy stosować dużych dawek. 

Nowoczesne nebulizatory

inhalator

Ciekawą alternatywą dla proszkowych inhalatorów są inhalatory do nebulizacji, takie jak na tej stronie internetowej. Najpopularniejszymi modelami są tutaj:

  • Inhalator siateczkowy – cieszy się dużym uznaniem na rynku. 
  • Inhalator ultradźwiękowy – lek jest podawany w postaci aerozolu za pomocą generowanych ultradźwięków.
  • Inhalator membranowy – cechuje się wydajnością, cichą pracą i kompaktowością.
  • Inhalator parowy- występuje często z wkładami aromatycznymi, które ułatwiają oddychanie.

Innowacyjne inhalatory przydadzą się w każdym domu. Skorzystają z nich dorośli i dzieci podczas walki z przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli lub grypą. Stosowanie warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, który wskaże, jak używać urządzenia i o czym pamiętać.

Podczas zakupu inhalatora dobierzemy taki model, jaki sprosta naszym oczekiwaniom. Postawmy na dobrą jakość i znaną markę, co da nam pewność długiego użytkowania produktu bez jakichkolwiek problemów.