Leczenie impulsami

elektrostymulator-miesni3

Elektrostymulacja to zabieg polegający na leczeniu impulsami. Jest to forma elektroterapii, bardzo modnej w ostatnim czasie. Coraz więcej ludzi boryka się z problemami napięciowymi, bólami lędźwiowymi i wszelkimi innymi dokuczliwymi objawami ze strony układu mięśniowego.

Elektrostymulator mięśni

Ma on na celu pobudzenie nerwów oraz mięśni. Elektrostymulatory mięśni – takie– są wykorzystywane nie tylko w celach leczniczych, ale także modelujących sylwetki. Aby rozpocząć swoją przygodę z tym urządzeniem, wystarczy udać się do zaufanego gabinetu.

Jak wygląda zabieg?

Przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia, wyposażonego w odpowiednie elektrody, które zostają umiejscowione na ciele pacjenta.
Mocuje się je w umówionych wcześniej punktach na ciele. Przy pomocy prądu o niskim napięciu wywoływany jest skurcz mięśni. Elektrostymulacja jest wykorzystywana do regeneracji uszkodzonych mięśni podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych, w celu odbudowy po wszelkiego rodzaju porażeniach. Jest także stosowana w celu redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia ciała. Najlepsze efekty uzyskamy jednak przy systematycznym użytkowaniu elektrostymulujących prądów.

Elektrostymulacja zalecana jest w szczególności osobom, które z różnych powodów nie mogą wykonywać ćwiczeń fizycznych. Jednak coraz częściej zaczynają z niej korzystać sportowcy, panie, które chcą poprawić jędrność mięśni i skóry. Urządzenia są dostępne w gabinetach specjalistycznych. Możemy także je sami zakupić i przeprowadzać zabiegi w zaciszu własnych domów.