Czujnik ozonu to popularne urządzenie, jakie cieszy się sporym uznaniem na rynku. W tym przypadku warto postawić na dobrą jakość i precyzję pomiaru, dzięki czemu zadbamy o własne bezpieczeństwo. Czym cechuje się to urządzenie? Dlaczego warto z niego skorzystać? Jakie zalety posiada?
Czujnik ozonu
Elektrochemiczne czujniki ozonu od DanLab sprawdzą się podczas pomiarów zawartości substancji w fazie gazowej oraz w postaci rozpuszczonej. Niektóre modele są wbudowane w stal nierdzewną, co bardzo dobrze nadaje się do zastosowania nawet przy wysokim ciśnieniu i trudnych warunkach chemicznych. Zakres pomiarowy w tym przypadku rozciąga się od śladowych ilości, aż do poziomu nasycenia. Podczas doboru zwróćmy uwagę na optymalną wydajność, niskie koszty utrzymania oraz długi cykl życia. Wszystko to osiągnięte zostaje dzięki precyzyjnemu mechanicznemu montażowi.
Gdzie wykorzystywany jest czujnik ozonu?
Co ciekawe, czujnik ozonu jest wykorzystywany nie tylko w gospodarstwach domowych. Można go zastosować:
- w ramach linii produkcyjnej oraz przy niej,
- w przemyśle półprzewodników,
- podczas pomiaru ozonu w fazie gazowej i rozpuszczonego,
- w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym,
- w przemyśle wykorzystującym energię pary wodnej.
Dobranie urządzenia jest nie lada wyzwaniem, gdyż producenci oferują coraz ciekawsze rozwiązania. Z pewnością warto postawić na taki sprzęt, jaki będzie działał bez zakłóceń i da nam dokładne pomiary, jakie są niezbędne tam, gdzie wykonywane jest ozonowanie pomieszczeń. Nowoczesne urządzenie cieszy się uznaniem na rynku.