Funkcje pipety Pasteura

pipeta Pasteura

Plastikowe pipety Pasteura są doskonałą alternatywą dla tłukących się szklanych pipet. Nazywane bywają też transferowymi pipetami, gdyż pozwalają przenosić i dozować niewielką ilość cieczy. Czym cechują się pipety Pasteura? Gdzie najczęściej są stosowane? Jakie mają zalety?

Wygląd pipety Pasteura

Pipeta składa się z bańki ssącej i długiej rurki, do której jest zaciągana ciecz podczas badań. Pasterówki wykonane z plastiku są przeznaczone do jednokrotnego użytku. Co ciekawe, na ściance rurki może znajdować się tłoczona skala, co znacząco ułatwia określanie danych objętości pobranych i dozowanych roztworów. Postawić można na wersję niesterylną (stosowaną głównie w laboratorium) oraz sterylną (stosowana do badań, gdzie bardzo ważna jest czystość mikrobiologiczna danego narzędzia).

pipeta Pasteura
https://danlab.pl/nasze-produkty/szklo-laboratoryjne-i-drobny-asortyment-laboratoryjny/drobne-instrumenty-laboratoryjne/pipety-i-akcesoria-do-pipet/pipeta-pasteura-pe-5ml/

Zastosowanie pipety Pasteura

Plastikowe pipety tego typu są stosowane przede wszystkim w laboratoriach chemicznych, medycznych, farmaceutycznych, czy też biologicznych. Posłużą użytkownikowi  do przenoszenia, dozowania i odciągania nadmiaru cieczy, dają wygodę i komfort. W zależności os zastosowania, oferowane są pipety różniące się kształtami, wielkością bańki ssącej, jak i długością rurki. Co ciekawe, niektóre modele posiadają jedną część, a inne mają widoczny szew, jaki łączy produkt wzdłuż całej długości. Wiele zależy od danej marki i techniki produkcji. Interesujące oferty tego typu posiadają sklepy online, gdzie z łatwością dobierzemy narzędzia niezbędne do laboratorium. Plusem jest szeroka dostępność i bogaty asortyment.