Jak wybrać idealną poduszkę ortopedyczną do spania?

Poduszka ortopedyczna do spania to alternatywa dla tradycyjnych poduszek. Jest ona przeznaczona dla tych wszystkich osób, które cenią sobie zdrowy sen. Na co należy zwrócić uwagę wybierając poduszkę ortopedyczną?

Pozycja snu

Wybierając poduszkę ortopedyczną do spania należy zastanowić się w jakiej pozycji najczęściej sypiamy. Każda z tych pozycji wymaga innego podparcia dla kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna do spania na boku powinna być dosyć wysoka. Trzeba pamiętać, że musi ona wypełnić lukę między ramieniem a głową. Osoby, które lubią spać na plecach powinny skoncentrować się na modelach niższych, których kształt jest łagodny. Osoby śpiące na brzuchu powinny wybierać poduszkę jak najcieńszą. Wielu specjalistów uważa również, że korzystniejsze jest spanie bez poduszki.

Rozmiar poduszki

poduszka-ortopedyczna-qmedPoduszki ortopedyczne do spania nie mają uniwersalnego rozmiaru. Każdy musi indywidualnie dopasować poduszkę do swoich rozmiarów.

Chcąc prawidłowo dobrać wysokość poduszki należy zmierzyć szerokość barku. Najczęściej osoby o węższych ramionach wybierają poduszki o rozmiarze M. Osoby o szerszych ramionach, czyli powyżej 14 cm powinny zdecydować się na poduszkę, która ma rozmiar L.

Szukając czegoś idealnego, warto skorzystać z tej oferty: https://www.orteo.pl/poduszki ze względu na duży wybór.

Materac a poduszka ortopedyczna

Wybierając poduszki ortopedyczne do spania należy zwrócić uwagę na materac, który mamy. Trzeba pamiętać, że na materacu miękkim poduszka będzie się zapadała więc lepsza będzie niższa poduszka. Na twardym materacu sprawdzi się wyższa poduszka.

Chcąc kupić najlepszą poduszkę ortopedyczną do spania należy również zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. Najczęściej są to pianki termoplastyczne, które aktywnie dostosowują się do krzywizn kręgosłupa.