Blaty laboratoryjne

laboratorium

 Każde laboratorium, o którym myślimy, kojarzy nam się najczęściej z tym, że w takim laboratorium jest bardzo dużo zaawansowanego sprzętu oraz najczęściej, różne materiały czy odczynniki chemiczne. Mało kto jednak zwraca uwagę na to, że aby można było w laboratorium pracować, musi ono być wyposażone w odpowiednie rzeczy, ale takie bardziej prozaiczne, takie na przykład jak blaty laboratoryjne.

Czy blaty laboratoryjne są istotne?

Blaty laboratoryjne są to rzeczy, na które nie zwracamy uwagi, a na pewno nie zwracamy uwagi od razu. Jednak jak się okazuje, jest to element wyposażenia laboratorium, który może być niezwykle istotny. Trzeba tutaj oczywiście wspomnieć, że właściwości blatów laboratoryjnych muszą być oczywiście dopasowane do rodzaju laboratorium, w którym będą one instalowane. Trzeba powiedzieć, że faktycznie jest to bardzo istotna sprawa. Dla przykładu, w takim laboratorium chemicznym, blaty powinny być twarde oraz odporne na działanie różnych substancji jednakowo utleniających, jak i redukujących. W przeciwnym wypadku mamy bardzo duże ryzyko pożaru. Więcej właściowości blatów laboratoryjnych można znaleźć pod tym linkiem: https://renggli.pl/pl/oferta/blaty-laboratoryjne/tabela-wlasciwosci-blatow/.

laboratorium

Jakie powinny być właściwości blatów laboratoryjnych?

Oczywiście ciężko jest dopasować blaty laboratoryjne tak, aby pasowały do każdego laboratorium, ale wydaje się, że blaty kamienne są tutaj najbardziej wszechstronne. Właściwości blatów laboratoryjnych z kamienia są pasujące do wielu laboratoriów. Kamienne blaty są odporne na działanie kwasów i zasad, są bardzo odporne na wysokie temperatury, nie elektryzują się i są ciężkie, co oznacza, że są też stabilne.