Wózek elektryczny inwalidzki – jakie są jego najważniejsze zalety?

wózek elektryczny inwalidzki

Osoby niepełnosprawne ruchowo korzystają na co dzień z inwalidzkich wózków. Za ich sprawą mogą odzyskać chociażby część własnej mobilności, jak i poczucie bycia niezależnym. Wybranie takiego pojazdu, to kwestia jak najbardziej indywidualna, niemniej jednak spora ilość pacjentów wybiera wózek elektryczny inwalidzki. Takie rozwiązanie ma sporo zalet.

Poczucie bycia niezależnym od nikogo

wózek elektryczny inwalidzki

Jest to bardzo ważna kwestia dla osób ze sporym stopniem niepełnosprawności, które nie są na co dzień w stanie przemieszczać wózka z użyciem siły swoich mięśni. Za sprawą napędu elektrycznego, nie będą one już zależne od pomocy osób trzecich – mogą chociażby samodzielnie wyruszać na spacery po najbliższej okolicy albo na zakupy do pobliskiego marketu.

Możliwość sprawnego przemieszczania się

Elektryczny wózek inwalidzki, może rozwinąć prędkość nawet do 15 kilometrów na godzinę. Dzięki czemu może być bardzo dobrym środkiem lokomocji nawet na bardzo długim dystansie. Osoba używająca tego rodzaju pojazdu może przykładowo dotrzymywać kroku tym, którzy jeżdżą na rolkach czy też biegają po parku.

Możliwość pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz społecznym

Taka zaleta wynika ze wspomnianej już wyżej niezależności. Osoba, która porusza się na elektrycznym wózku inwalidzkim, może zyskać większą pewność siebie w organizacji swojego życia towarzyskiego poza najbliższym jej otoczeniem, gdyż doskonale wie, iż może docierać znacznie dalej.