Leczenie rumienia, przyczyny, objawy

leczenie rumienia Białystok

Rumień to specyficzne zaczerwienienie skóry spowodowane pędem krwi do naczyń włosowatych. W niektórych przypadkach jest to normalny stan skóry spowodowany fizjologią. Na przykład zaczerwienienie skóry może wystąpić po masażu lub podczas silnego wybuchu emocjonalnego (strach, złość, wstyd itp.). Jeśli jednak utrzymuje się przez dłuższy czas, konieczne może być skierowanie się na leczenie rumienia Białystok aby potwierdzi oznaki procesów patologicznych (alergii, infekcji, zapalenia itp.).

W zależności od objawów choroby, rumień może być:

  • Zakaźny – charakteryzuje się ostrym początkiem z silnymi bólami głowy i bezsennością. Zmiany chorobowe występują na pośladkach i w fałdach kończyn. Gdy zaczerwienienie ustąpi, skóra się złuszcza. Może wystąpić ból i obrzęk stawów.
  • Wysiękowy – rozpoczyna się gorączką, z bólem stawów, gardła i głowy. Wysypki występują na dłoniach, podudziach, stopach, przedramionach i błonach śluzowych. Tworzą się również grudki z surowiczą lub krwawą zawartością.
  • Migrujący – Wywoływany przez kleszcze, obraz kliniczny rozwija się po 3-5 dniach od ukąszenia. Jest to okrągła plama, o średnicy od 1 do 20 mm, której centralna część stopniowo zmienia kolor na niebieski. 
  • Trwały – z okrągłymi żółtymi lub czerwonymi grudkami na dłoniach, pośladkach, stopach, fałdach rąk i nóg.

Wstępna wizyta w sprawie rumienia

Podczas wstępnej wizyty dermatolog bada i przeprowadza wywiad z pacjentem. Pomaga to określić przyczynę dolegliwości, którą można następnie wyeliminować, aby zapewnić skuteczne leczenie. W celu wykluczenia innych patologii wybiera się kompleksową diagnostykę.

Leczenie rumienia Białystok

Strategia leczenia zależy od postaci rumienia. Specjaliści w centrum medycznym opracowują indywidualny schemat leczenia, dzięki czemu leki i zabiegi oferują wysoką skuteczność przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Celem leczenia jest wyeliminowanie podstawowych przyczyn i skutków rumienia.