Apap Intense a kontuzje sportowe

Zerwanie ścięgna, zwichnięcie nadgarstka czy skręcenie kostki mogą przytrafić się każdej średnio aktywnej osobie. Niestety urazy te są dosyć bolesne. Szczególnie w pierwszych chwilach po powstaniu. Kluczowe jest zatem przyjęcie odpowiednich leków nie tylko, aby uśmierzyć ból, ale również po to, by zapobiec rozwinięciu się stanu zapalnego. Warto wiedzieć, w jaki sposób zareagować farmakologicznie na kontuzję, jeszcze zanim trafi się do specjalisty.

Odpowiednio silny lek o właściwościach przeciwzapalnych


W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z bolesnym urazem i towarzyszącym mu obrzękiem, zwykły lek przeciwbólowy to za mało. Z myślą m.in. o takich przypadkach powstał Apap Intense. Posiada on w swoim składzie aż 2 substancje czynne, które uśmierzają ból i zbijają gorączkę. Paracetamol oraz ibuprofen. Ten drugi składnik dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne oraz skutecznie zmniejsza obrzęki. Takie połączenie sprawia, że lek świetnie radzi sobie z silniejszym bólem. Również tym wywołanym urazami mięśniowymi, stawowymi czy kostnymi. Ofertę sprzedażowa sprawdzisz tu: https://www.nowafarmacja.pl/apap-intense.

Liczy się szybkość reakcji


Każda osoba, która ćwiczy, biega, jeździ na rowerze lub po prostu pracuje fizycznie zawsze powinna mieć przy sobie tabletki Apap Intense. Dobrą praktyką jest też posiadanie ich w samochodzie. Można je stale wozić w schowku, ponieważ nie wymagają przechowywania w określonej temperaturze. W przypadku przykrej sytuacji i odniesienia urazu istotne jest to, aby jak najszybciej zażyć 2 dawki. W dalszej kolejności można przyjmować 1-2 tabletki co 6 godzin podczas posiłku. Tak, aby nie przekroczyć 6 porcji na dobę. Odpowiednia i szybka reakcja farmakologiczna łagodzi ból, przyczynia się do zmniejszenia opuchlizny, a także minimalizuje ryzyko powstania stanu zapalnego i przykrych powikłań.

Co należy mieć na uwadze?


Najważniejszą kwestią jest to, że tabletki Apap Intense przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie powinno się ich stosować dłużej niż 3 dni. Zatem w przypadku poważniejszych urazów najlepiej od razu skonsultować się z odpowiednim lekarzem. Ortopedą bądź chirurgiem. Warto też pamiętać o tym, że lek jest na tyle silny, iż może zaburzać koncentrację, wywoływać zawroty głowy i senność. W przypadku wystąpienia takiej reakcji, trzeba bezwzględnie powstrzymać się od prowadzenia pojazdów czy obsługi maszyn.