Testy owulacyjne, jak ich używać?

testy owulacyjne

Bardzo wiele osób, które przez długi czas starają się o dziecko bezskutecznie, decydują się kupić testy owulacyjne, aby móc kontrolować termin owulacji, bo tylko tak może dojść do zapłodnienia. Jest to bardzo pomocne narzędzie, które może sprawić, że starania o dziecko w końcu stanie się skuteczne. Jednak należy wiedzieć, jakie testy wybierać, a także, jak z nich prawidłowo korzystać, aby były w pełni miarodajne. Jest to kluczowe, kiedy chcemy, aby rzeczywiście doszło do zapłodnienia bardzo szybko.

W jakich przypadkach warto skorzystać z testów owulacyjnych?

Testy owulacyjne mogą okazać się pomocne, kiedy dana para stara się o dziecko, jednak do tej pory starania nie były skuteczne. Warto w tym przypadku kontrolować termin owulacji, a także sprawdzać, czy owulacja w ogólne następuje co cykl. Jest to wiedza kluczowa, kiedy chcemy sprawić, że zapłodnienie nastąpi szybciej, a także zdecydować czy będzie potrzebne leczenie niepłodności. Wybierając testy owulacyjne (dostępne np. na https://sanbello.pl/ciaza-i-macierzynstwo/testy-owulacyjne), powinniśmy przede wszystkim:

  • wybrać odpowiedni produkt,
  • nauczyć się go używać,
  • wykonywać regularnie testy owulacyjne i rano i wieczorem.

Czy testy owulacyjne są miarodajne?

Jeśli chodzi o testy owulacyjne, to są jak najbardziej miarodajne. Wyłącznie wtedy, kiedy test wykryje hormon występujący w okresie owulacji, test pokaże wynik pozytywny. Jednak musimy wiedzieć, że aby testy były skuteczne, a także wynik na tyle prawdziwy, aby można było się nim kierować, należy wykonywać testy regularnie. Tylko tak będziemy pewni, że nie przegapimy owulacji i będzie możliwe zapłodnienie, którego pragnie tak wiele osób. Bardzo ważnym czynnikiem jest nie tylko regularne wykonywanie testów owulacyjnych, ale także wykorzystywanie w tym celu moczu nieporannego. Jest to zupełne przeciwieństwo testów ciążowych, kiedy to najbardziej miarodajny jest mocz poranny pierwszy, o czym musimy pamiętać, kiedy zdecydujemy się na korzystanie z testów owulacyjnych. 

Jak wykonywać testy owulacyjne?

Testy owulacyjne wykonuje się dziecinnie prosto. Ta osoba, która choć raz korzystała z testów ciążowych, będzie dokładnie wiedziała, jak ich używać. Musimy jednak mieć na uwadze, że w przypadku testów ciążowych, gdzie wykorzystuje się pierwszy poranny mocz, tutaj najlepiej sprawdza się wykorzystywanie moczu drugiego, lub kolejnego, a także tego wieczornego, przed pójściem spać. Bardzo ważnym czynnikiem jest także pamiętanie, że tylko wykonywanie testu rano i wieczorem przez kilka cykli pokaże nam, kiedy możemy spodziewać się owulacji, a także, czy w ogólne ona następuje. Jest to kluczowa wiedza, kiedy chcemy mieć pewność, że zapłodnienie nastąpi, a także, czy konieczne jest leczenie niepłodności. Jest to najważniejsze dla wszystkich osób, które starały się o dziecko, jednak bezskutecznie. Korzystając z testów owulacyjnych, możemy mieć pewność, że znacznie zbliżymy się do owocnego starania o potomstwo.