Wyjątkowa moc kremów na odparzenia dla dzieci

Wyjątkowa moc kremów na odparzenia dla dzieci

Delikatny naskórek dziecka jest wyjątkowo podatny na podrażnienia i infekcje grzybiczne. Odparzenia to zmiany zapalne, które powstają w wyniku równoczesnego działania wysokiej temperatury, tarcia przylegających do siebie powierzchni naskórka i wilgoci. Zmiany te powodują zaczerwienienia i przykre dolegliwości. Dziecko zaczyna wtedy odczuwać ból oraz pieczenie podrażnionego ciała. Wówczas tylko odpowiednie i właściwe  preparaty w postaci kremów na stany zapalne, złagodzą cierpienia małego dziecka.

Wyjątkowy krem na odparzenia

Skuteczność działania kremu na odparzenia zależy od jego składu. Preparaty te działają regeneracyjnie i ochronnie oraz nawilżająco. Kremy na odparzenia dla dzieci oprócz właściwości leczniczych powinny działać profilaktycznie. Od wielu lat rekomendowany jest przez Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Stowarzyszenie Pielęgniarek Pediatrycznych, krem o nazwie Sudocrem Expert. Jego formuła i skład mają zbawienny wpływ na właściwą higienę skóry dzieci w różnym przedziale wiekowym. Bez problemu możemy go stosować i aplikować niemowlętom, jak i nieco starszym dzieciom. Główną rolę odgrywa w nim tlenek cynku oraz lanolina, które mają wyjątkowe działanie regenerująco-ochronne i nawilżające.

Kremy na odparzenia o działaniu kojącym

Na szybkie leczenie podrażnień pieluszkowych dobrze wpływają kremy na odparzenia dla dzieci o działaniu kojąco-łagodzącym. Ułatwiają one leczenie wysypek oraz podrażnień, skutecznie nawilżając, natłuszczając i regenerując delikatną skórę niemowląt i starszych dzieci. Preparaty na odparzenia mają za zadanie chronić przed nadmierną wilgocią i zabezpieczać przed podrażnieniami delikatnej skóry dziecka. Tworzą one warstwę ochronną, dzięki której naskórek szybciej się regeneruje. Do bardzo popularnych składników zawartych w tego rodzaju produktach zalicza się alantoinę oraz wazelinę. Substancje te posiadają  właściwości kojąco-łagodzące. Pomagają łagodzić podrażnienia, powstałe w wyniku noszenia pieluszek.

krem na odparzenia dla dzieci

Sposób użycia kremu na odparzenia

W przypadku gdy doszło do odparzenia naskórka naszego dziecka, należy bezwzględnie pamiętać o właściwej higienie własnych rąk. Nie narażajmy maleństwa na dodatkowe cierpienia. Przed aplikacją preparatu, dobrze jest również delikatnie oczyścić podrażniony naskórek. W tym celu możemy skorzystać z chusteczek nawilżających. Kremy na odparzenia dla dzieci należy aplikować w niewielkiej ilości bezpośrednio na chore miejsce i odczekać aż do momentu wchłonięcia.

Właściwa higiena skóry dziecka

Aby zminimalizować ryzyko występowania odparzeń u dzieci, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji bardzo delikatnej skóry maluszka i dbać o utrzymanie właściwej higieny. Codzienna kąpiel przy zastosowaniu właściwych kosmetyków, które nie zawierają składników chemicznych, wpływa łagodząco na naskórek dziecka. Ponadto pamiętajmy o częstym przewijaniu. Po każdorazowej zmianie pieluszki należy koniecznie przemywać miejsca intymne. Najlepiej stosujmy do tego żele i emulsje bezzapachowe. Dzięki temu dzieci będą bardzo szczęśliwe. Zaś rodzice wolni od problemów zdrowotnych swoich milusińskich.