Trening z gumami oporowymi – dlaczego warto?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z dietą i treningiem, decyduje się na ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Trening tego typu wzmacnia nasze mięśnie i stymuluje je do wzrostu. Dodatkowo ćwicząc w ten sposób jesteśmy w stanie wykonać większą liczbę powtórzeń, co wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Trening z gumami oporowymi – zalety

W sklepach z akcesoriami dla sportowców znaleźć możemy kilka rodzajów gum treningowych. Są to gumy oporowe, mini bands i taśmy do ćwiczeń. Warto kupić te trzy rodzaje, gdyż wtedy będziemy mogli urozmaicić trening całego ciała. Ćwicząc z wykorzystaniem masy własnego przychodzi moment, w którym coraz ciężej jest nam budować masę mięśniową. Wtedy warto wprowadzić ćwiczenia z gumami oporowymi. Mogą one znacząco utrudnić wykonywanie poszczególnych ćwiczeń, co dostarczy odpowiednich bodźców do wzrostu mięśni. Trening z taśmami do ćwiczeń angażuje do pracy więcej włókien mięśniowych, co przekłada się na szybsze spalanie kalorii. Dlatego warto wykonywać ćwiczenia z gumami zarówno w czasie odchudzania, jak i w okresie budowania mięśni. Dodatkową zaletą treningu z gumami jest małe ryzyko kontuzji.

Jak ćwiczyć z gumami?

Trening z gumami jest dość specyficzny. Przykładowe ćwiczenia możemy znaleźć w internecie. Gumy stwarzają opór który jest zależny od stopnia ich rozciągnięcia. Im bardziej rozciągniemy taśmę, tym większy opór ona stawia. Dzięki temu w łatwy sposób wykonamy trening dostosowany do naszych możliwości. Pamiętajmy o rozgrzewce przed treningiem, a także o rozciąganiu po nim.